Ga verder naar de inhoud

Hoewel de tentoonstellingen tijdelijk gesloten zijn wegens verbouwingswerken, blijft de educatieve dienst actief met bezoeken, wandelingen en workshops. Deze activiteiten staan garant voor openheid, uitwisseling en bruggen bouwen tussen gemeenschappen.

 

Bezoek aan de Synagoge

De Hoofdsynagoge aan de Regentschapsstraat is een sterk symbool van de Belgische geschiedenis. Tijdens het bezoek aan dit historisch gebouw verneem je daar meer over! De cursisten worden aangemoedigd om vragen te stellen en maken kennis met riten en gebruiken die deel uitmaken van de Joodse godsdienst en Joodse cultuur. Ze worden uitgenodigd om verbanden te leggen met het eigen leven.

Een gids van het museum begeleidt deze activiteit.

 

Rondleiding "Jews In the City: De Marollen - Ballingschap en Joodse herinnering"

Een ontdekkingstocht door de geschiedenis van Joodse migratie in Brussel. Tijdens een interactieve wandeling verken je de historische lagen van deze buurt. Verhalen van voormalige buurtbewoners worden verbonden met bredere historische ontwikkelingen, en zo ontstaat een beeld van het solidariteitsnetwerk in de Marollen en van de herinnering aan de Joodse bewoners die hier leefden.

 

Meer info over het museum: www.mjb-jmb.org/nl/

Het Joods Museum van België buiten de museumweken

Groepsgrootte en openingsuren: 
    Synagoge: ma-, di- en donderdag, 9u-12u en 14u-17u, maximum 40 personen
    Marollen: ma- tot vrijdag, 9u - 17u, maximum  30 personen

Duur: 60 à 90 min.

Kostprijs: 60 euro per uur. 
 

https://www.mjb-jmb.org/nl/educatie/scholen-groepen/