Hoe realiseer je meer interactie tussen leren in én uit de klas?
Hoe zorg je ervoor dat jouw cursisten Nederlands durven en kunnen gebruiken in de klas, maar ook daarbuiten?
Hoe realiseer je meer interactie tussen leren in én uit de klas?
Hoe zorg je ervoor dat jouw cursisten Nederlands durven en kunnen gebruiken in de klas, maar ook daarbuiten?
Lees welke bruikbare tips NT2-lesgevers elkaar gaven om cursisten meer Nederlands buiten de klas te laten oefenen.
We startten onze eerste sessie in januari. Jullie zagen Ayla aan het woord, lesgever NT2. Zij probeert elke module 1 keer op stap te gaan met haar klas. Deze tools kunnen je cursisten stimuleren om ook buiten de klas een activiteit te zoeken. Een individuele activiteit op maat zoeken kan via www.nederlandsoefeneninbrussel.be.
In de tweede sessie ervaarden we de kracht van spreekstrategieën. Lieve Vanachter toonde ons hoe we onze cursisten trucjes kunnen aanleren zodat de communicatie niet blokkeert. Dit trainen vraagt véél interactie binnen én buiten de klas. Een eerste stap naar buiten kan een conversatietafel of een conversatie-activiteit zijn.
In maart nodigden we Jona Hebbrecht uit. Zij sprak over het belang van het aanleren van leesstrategieën. Veel leesmateriaal lijkt te hoog gegrepen voor cursisten, maar er is genoeg voorhanden zodat het uitdagend blijft. Denk maar aan de Wablieft-krant en de artikels in eenvoudig Nederlands van Bruzz.
Download de samenvatting van het webinarVoor de vierde sessie daagde Karlien De Craen ons uit om het handboek te lossen. Zij is NT2-lesgever en werkt al jaren met een eigen rubriekenkader waarin ze basiscompetenties cyclisch laat terugkeren. De inhoud van de rubrieken vult ze in met de noden van de cursisten.
Ontdek het rubriekenkaderSofie Begine van ‘Goesting in Taal’ inspireerde ons bij de laatste sessie. Wat hebben we geleerd? Breng de authentieke taal naar binnen met bijvoorbeeld een aflevering van Reizen Waes. Bereid via verschillende werkvormen je cursisten voor op een oefenkans in spreektaal. Zoek een tandempartner om de taal te leren via Patati.
Schrijf je hieronder in voor onze Nieuwsflits en word lid van onze Facebookgroep!